Menu Zavřeno

IVAN TUČNÍK

Ivan zastřešuje agendu udržitelnosti v Plzeňském Prazdroji a koordinuje jednotlivé iniciativy v této oblasti. Zaměřuje se zejména na cirkularitu obalů a spolupráci se zemědělci v dodavatelském řetězci. Za Prazdroj vedl projekt zavedení zálohového systému pro jednorázové nápojové obaly na Slovensku. Stojí také za projektem Pro Chmel, který pomáhá zavést moderní technologie a techniky precizního zemědělství v tradičním odvětví pěstování chmele.
Na začátku bylo pivo. Unikátní spodně kvašený světlý ležák zrozený z umu a odvahy vydat se novou, neprobádanou cestou. Dal název dnes nejprodávanějšímu typu piva na světě (Pils, Pilsner). Svou jedinečnost a výsadní postavení si ale uchoval dodnes. Celý svět ho zná pod jménem Pilsner Urquell.
V průběhu času obohatily nabídku Plzeňského Prazdroje i další značky skvělých piv jako Gambrinus, Radegast, Velkopopovický Kozel nebo Primus a Klasik. Nejrozšířenějším českým nealkoholickým pivem se stal Birell, který doplňují i jeho ochucené varianty. Pivní kategorii uzavírají pivní speciály značky Master. Zárukou kvality jsou kromě pečlivého výběru surovin především léty prověřená receptura a po generace předávané umění sládků.
Piva a nápoje z pivovarů Plzeňského Prazdroje se v současnosti vyvážejí do více než 50 zemí světa.
Keynote (CZ)
Pro chmel aneb jak umělá inteligence pomáhá pěstitelům chmele
June 22nd 2022
15:12 - 15:22 CET

Kateřina Bohuslavová

Chief Sustainability Officer, ESG Office, ČEZ, a. s.